Fakultní nemocnice Brno Bohunice


Kontakty

Telefon: +420 532 231 111

Mail: fnbrno@fnbrno.cz

Adresa: Jihlavská 20, 625 00 Brno

Návštěvní hodiny:

14:00-16:00 / nemocnice

7:00-20:00 (rodiče)

15:30-17:30

9:30-11:30 (víkendy a svátky) / dětská nemocnice

15:00-17:00

14:00-16:00 (neděle) / porodnice


Zvětšit mapu

Fakultní nemocnice Brno Bohunice

Fakultní nemocnice Brno Bohunice, dominanta Brna ležící na hřebeni mezi Kamenným vrchem a Červeným kopcem viditelná ze širokého okolí je největším zdravotnickým zařízením na Moravě. Pacientům všech věkových kategorií poskytuje specializovanou a superspecializovanou péči ve všech oborech medicíny v souladu s dostupnými poznatky současné lékařské vědy. Moderní vybavení, týmy erudovaných odborníků, komplexní diagnosticko-léčebné zázemí  a úzká vědecko-výzkumná spolupráce s Masarykovou univerzitou v Brně řadí Fakultní nemocnici Brno na jedno z předních míst českého zdravotnictví.

Brněnská fakultní nemocnice v Bohunicích je držitelem několika certifikátů, mimo jiné certifikátu kvality ISO 9001:2008 a od roku 2011 také prvním zdravotnickým zařízením v Evropě, které obhájilo certifikát NIAHOSM, vydávaný americkou společností DNV. Získat tento certifikát obnáší několikaletý proces kontrol a zkoušek, které ani pak nekončí a pokračují i po jeho udělení. Současným ředitelem FN Brno je od května 2007 MUDr. Roman Kraus, MBA.

Výhled na Brno z heliportu brněnské bohunické nemocnice

S čím vám pomůžou?

Fakultní nemocnice Brno Bohunice je rozdělena na tři základní části. Vlastní nemocnice, dětská nemocnice, porodnice. Jakýmsi samostatným detašovaným pracovištěm je pak ještě sexuologické oddělení v ulici Vinařská v brněnských Pisárkách. Sexuologické oddělení je jediným pracovištěm svého druhu v jihomoravském kraji a druhým největším v republice. Jeho zaměření není tak záviděníhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak, léčí pacienty, kteří se potýkají s vážnými problémy v této oblasti a na jiném místě mohou těžko hledat anonymní a účinnou pomoc.

Než se vrátíme k bohunické části nemocnice, odbočíme ještě na Obilní trh. Zde, přímo v centru města Brna leží největší a nejstarší brněnská porodnice, součást fakultní nemocnice Bohunice. Budova se sto dvacetiletou historií a tradicí porodnice od konce první světové války. Svým vybavením se řadí mezi nejmodernější v republice. Zpátky v Bohunicích pak najdeme zbylé dvě části, ty největší. Normální a dětskou nemocnici. Jak bychom u takhle velkých zařízení čekali, nalezneme zde veškerá oddělení, na která si jen člověk vzpomene. Od chirurgie až po oddělení hygieny a epidemiologie. Totéž platí i pro dětskou nemocnici. Bohunická fakultní nemocnice tak plní funkci specializované nemocnice pro celý jihomoravský kraj.

 

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·