Nemocnice Bílovec


Kontakty

Telefon: +420 556 771 771

Mail: info@nvb.cz

Adresa: 17. listopadu 538, 743 01 Bílovec


Zvětšit mapu

Bílovecká nemocnice

Nemocnice Bílovec je menší bývalou okresní nemocnicí (OÚNZ – okresní ústav národního zdraví) ve městě Bílovec, malém městě u dálnice mezi Brnem a Ostravou, blíže k druhému jmenovanému městu. Struktura nemocnice je standardní a podobá se nemocnicím stejné úrovně. Najdeme zde několik lůžkových oddělení jako interna, chirurgie, rehabilitační oddělení a oddělení následné péče, kdysi nazývané LDN neboli léčebna dlouhodobě nemocných. Chybí porodnice a dětské oddělení. Všechna lůžková oddělení mají samozřejmě také své ambulance, kam přicházejí klienti na menší zákroky, které nevyžadují hospitalizaci.

Další ambulance, které se nekryjí ve své působnosti s lůžkovými odděleními jsou multioborová jednotka intenzivní péče (JIP), která zajišťuje své služby všem ostatním oddělením, stejně jako anesteziologická a resuscitační ambulance. Tyto ambulance sice samy o sobě pacienty neléčí, těžko byste přišli na anesteziologii a požádali o dvoudenní narkózu, ale představují neodmyslitelnou součást moderní nemocnice, neboť jen díky nim může zařízení realizovat náročnější zákroky vyžadující neustálé sledování životních funkcí a přesné uspání, ani dlouhé, ani krátké. Nemocnice Bílovec má také vlastní rentgen v radiodiagnostickém oddělení.

Externisté a historie

V bílovecké nemocnici fungují také externisté, soukromé ambulance nebo ordinace. Alergologická ambulance MUDr. Jiřiny Vrajíkové, nefrologická ambulance a dialyzační středisko pro léčbu nemocí ledvin primáře MUDr. Rostislava Čechovského. Dále najdeme gynekologickou ambulanci doktora Tomáše Kempného, neurologii MUDr. Michala Lišaníka a v nemocnicích poměrně výjimečnou pozici klinického psychologa, jíž v nemocnici Bílovec představuje Mgr. Blanka Cvernová. Zbývá ještě obezitologická poradna doktora Hrdličky a zubní ambulance doktora Zajíčka.

Nemocnice v Bílovci má dlouhou, více než stoletou tradici. Otevřena byla na začátku dvacátého století v roce 1902. Její předchůdkyně stávaly ve městě již během devatenáctého století, kdy město bylo stíháno nákazami cholery tyfu, ale bližší informace o nich se bohužel nedochovaly, až na několik zpráv uveřejněných v knize Pamětní zápisy města Bílovce. Tak alespoň víme, že otevření nemocnice nové bylo doprovázeno průtahy a stavba se protáhla na několik let. Po celé dvacáté století se nemocnice rozšiřovala, měnila se struktura oddělení a primariátů, v roce 1997 došlo k privatizaci a dnešní rozložení se ustálilo v roce 2005 resp. 2007 oddělením a posléze přejmenováním léčebny dlouhodobě nemocných na oddělení následní péče.

 

© 2021 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena | Autor na Google+ Jiří Stibor
Doporučujeme: ·