Nemocnice Boskovice


Kontakty

Telefon: +420 516 491 111

Mail: info@nembce.cz

Adresa: Otakara Kubína 179, 680 21 Boskovice

Návštěvní hodiny: 14:00-17:00


Zvětšit mapu

Nemocnice Boskovice

Boskovice leží severně od Brna, přímo v Moravském krasu jen několik kilometrů od propasti Macocha. Samotné město je klidné, uprostřed přírody a boskovická nemocnice není výjimkou. Obklopená stromy a parkem. Než vznikla, prošla si nemocnice Boskovice trnitou cestou příprav a odkladů, takže ačkoliv byl první záměr postavit okresní nemocnici schválen již před rokem 1930, k otevření však došlo až o téměř třicet let později, v roce 1958.

Nemocnice Boskovice měla původně pět lůžkových oddělení, internu, chirurgii, ortopedii, porodnici a dětské oddělení s kapacitou dohromady tři sta padesát lůžek. V roce 1978 dosáhla nemocnice největšího poštu lůžek – tři sta osmdesát šest a od té doby se kapacita jen snižovala až na dnešních dvě stě sedmdesát dva. Nyní je nemocnice ve formě společnosti s ručením omezeným v majetku města Boskovice. V roce 2008 získala certifikát systému jakosti podle normy ČSN EN ISO 9001 : 2001.

Oddělení boskovické nemocnice

Dnes nemocnice Boskovice disponuje šesti lůžkovými odděleními a množstvím odborných ambulancí. Obě skupiny využívají služeb rozsáhlého komplementu. Akutním oddělením lůžkovým je anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO), poskytující nepřetržitou intenzivní péči. Spolupracuje s okolními zařízeními, hlavně s Blanenskou nemocnicí a brněnskými fakultními nemocnicemi. Drží také akreditaci ke specializačnímu vzdělávání lékařů  pro svůj obor. Nemocnice má také svou porodnici, tedy porodnicko-gynekologické oddělení poskytující komplexní péči nejen maminkám. Na ni navazuje dětské oddělení. Zbylá lůžková jsou pak jako jinde chirurgie, interna a ortopedie.

Jaké ambulancev Boskovicích najdeme? Jednak to jsou samozřejmě odbornosti shodné s lůžkovými částmi, neboť ty poskytují své služby i v ambulantní formě. Výjimečné a zajímavé jsou ale například následující ambulance. Ambulance psychiatrie a psychosomatiky působí v tak zvané oblasti klasické „malé psychiatrie“. To jsou ta duševní onemocnění, která lze léčit ambulantně bez nutnosti hospitalizace. Návaznost na nemocnici umožňuje věnovat se zvláště i tzv. „psychosomatickým onemocněním“, stavům na pomezí psychiatrie a somatických lékařských oborů. Druhou takovou zvláštností je podologie, což je lékařský obor, jehož hlavní starostí jsou vaše nohy. Máte-li tedy problém s nohami, jenž nevyřeší běžně na ortopedii, nemocnice Boskovice vám nabízí speciální péči.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·