Nemocnice Bruntál


Kontakty

Telefon: +420 554 700 111

Adresa: Nádražní 27, 79201 Bruntál


Zvětšit mapu

Podhorská nemocnice

Podhorská nemocnice Bruntál je členem skupiny nemocnic AGEL, která provozuje další zařízení jak v ČR tak na Slovensku. K vlastní bruntálské nemocnici patří ještě odloučené pracoviště v Rýmařově. Dohromady spolu pečují o spádovou oblast o pětašedesáti tisících obyvatelích plus o východní část turistické oblasti Jeseníků, která zahrnuje i jejich nejvyšší horu Praděd. Nemocnice Bruntál je držitelem akreditace Spojené akreditační komise i Ministerstva zdravotnictví ČR. Druhá jmenovaná jí dává pravomoc udělovat atestace v oboru interna a rehabilitace.

Odloučené pracoviště v Rýmařově se specializuje na péči o seniory a rehabilitace, zatímco hlavní část ústavu v Bruntále poskytuje běžné nemocniční ambulance a oddělení. Historie bruntálské pobočky sahá až do roku 1885, kdy byl na původním místě sirotčince zřízen malý špitál o dvaceti čtyřech lůžkách. Na přelomu století proběhlo několik rozšíření a během poslední rekonstrukce ukončené v roce 1937 patřila nemocnice Bruntál k těm nejmodernějším v československém pohraničí. Po druhé světové válce byla začleněna do veřejného zdravotnictví a během dalších let prodělala řadu menších i větších rekonstrukcí. V roce 1993 byla zprivatizována a od té doby funguje jako nestátní nemocnice až dodnes. Historie rýmařovské pobočky je ještě starší a sahá až do roku 1556, moderní zařízení se však datuje mnohem později, až do roku 1912.

Oddělení, abyste je nemuseli hledat

Některá oddělení jsou pouze v jedné z nemocnic – v Bruntále nebo v Rýmařově, ale některé se nacházejí v obou. Aby v tom nebyl zmatek, popíšeme nyní, která oddělení spadají kam. Chirurgie se specializací na tzv. jednodenní zákroky nebo také „one-day surgery“. Většinou to jsou běžné operace žlučníku, appendixu nebo žil, prováděné klasicky i laparoskopicky. Také gynekologie je pouze v Bruntále, ačkoliv její lékaři ordinují také v gynekologické ambulanci v Rýmařově. Interní oddělení je  v obou nemocnicích, jak v podobě lůžkové, tak i ambulance. Obě disponují ultrazvukem a provádějí specializované zákroky stran zažívacího traktu a interní ambulance. V Rýmařově je navíc diabetologické centrum, v Bruntále zase kardiologie a všeobecná interna.

Pouze v Rýmařově sídlí sociální hospitalizace, oddělení, které se stará ty pacienty, kteří z nějakých důvodů vyžadují 24h péči. Ať už je důvodem věk, nebo závažné onemocnění, zde dostane odpovídající péči včetně sociální, kdy zaměstnanci nemocnice pomohou s řešením administrativy a komunikace s okolním světem. V obou nemocnicích je také oční ambulance, ortopedická ambulance, stomatologie, rehabilitační centrum, v Rýmařově pak kožní ambulance a v Bruntále zase neurologická ambulance. Zajímavostí je také nutriční poradna s ordinačními hodinami vždy v pátek dopoledne.

 

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·