Nemocnice Česká Lípa


 

Kontakty

Telefon: +420 487 954 111

Mail: sekretariat@nemcl.cz

Adresa: Purkyňova 1849, 470 77 Česká Lípa


Zvětšit mapu

Nemocnice Česká Lípa

Nemocnice Česká Lípa leží uprostřed řady často navštěvovaných rekreačních oblastí jako Máchovo jezero, Sloup v Čechách nebo Lužické hory, blízko je také do Českého ráje. Díky tomu slouží nejen jako nemocnice okresního formátu pro své okolí, ale také pro návštěvníky regionu. Specializovanou péči poskytuje také odlehlejším oblastem Varnsdorfu a Rumburku.

Městská nemocnice zvaná Pod Holým vrchem byla v České Lípě založena roku 1892. Dlouho pak fungovala beze změn a rozšíření, až do vybudování infekčního pavilonu v roce 1937. Po druhé světové válce přibyla budova bývalého starobince, kam se přestěhovaly chirurgie, gynekologie a porodnice. Dnešní podobu získala nemocnice Česká Lípa až při generální rekonstrukci v roce 1981.

Oddělení, co kde najdeme

Českolipská nemocnice nepatří k největším svého druhu. Disponuje celkem deseti lůžkovými odděleními většinou standardního zaměření. Najdeme mezi nimi anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) které krom přípravy pacientů k operačním zákrokům také poskytuje péči pro chronické bolesti a stabilizaci pacientů po těžkých úrazech a nemocech se sníženou schopností pohybu a orientace – například po mozkových příhodách. Ti pak mohou přejít do dalšího oddělení na Lůžka následné péče, bývalé LDN.

Dále vás nemocnice Česká Lípa ošetří se zraněními a nemocemi, které se dají řešit operativně na oddělení chirurgie, nebo pomohou s potížemi s vnitřními orgány a jejich chorobami na interním oddělení, které jse spojené s hemodialyzačním střediskem pro pacienty s chronickým selháním ledvin. V nemocnici najdeme také porodnici (gynekologicko-porodnické oddělení) s certifikátem UNICEF baby-friendly a pediatrii pro novorozence, děti a dorost. K ambulancím dostupným v nemocnici Česká Lípa patří plicní oddělení, onkologie, centrální operační sály nebo dietologická a obezitologická poradna.

Nemocniční kaple

Zajímavostí nemocnice Česká Lípa je její nemocniční kaple. Říká se jí prostor ticha a každý pátek se tam konají bohoslužby různých vyznání. V nemocnici je poskytována tak zvaná pastorální péče, tedy duchovní podpora pacientům, kteří často kvůli těžkým nemocem nebo náhlému zhoršení zdravotního stavu, který hospitalizacím často předchází, propadají depresím a potřebují pomoc z této oblasti.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·