Nemocnice Dačice


Nemocnice Dačice

Kontakty

Telefon: +420 384 358 211

Mail: info@nemdac.cz

Adresa: Antonínská 85/II, 380 16 Dačice


Zvětšit mapu

Nemocnice Dačice

Nemocnice Dačice patří k těm menším až nejmenším, jaké v České republice najdeme. Její historie sahá až do roku 1935, kdy se místní spolek pro podporu zřízení okresní nemocnice usnesl, že by bylo dobré v Dačicích nemocnici mít. První základní kámen byl ale poklepán až o deset let později, v listopadu roku 1945. Stavba ale pokračovala poměrně pomalu, nicméně s pomocí vojenské hudby a za usilovné práce firmy Ing. Boleslava Boudka z Brna byla nakonec v roce 1951 slavnostně otevřena okresní nemocnice Dačice. Po celou další existenci se nemocnice čile rozrůstala a byla dokonce tak přitažlivá, že mnohé obce z okolních okresů se rozhodly připsat do působnosti dačické nemocnice, ačkoliv do její spádové oblasti původně nepatřily.

Dnes je hlavním oddělením dačické nemocnice tak zvaná následná péče, známější spíše pod názvem léčebna dlouhodobě nemocných neboli LDN. Tady se léčí a doléčují pacienti po prodělání závažných chorob, kteří stále potřebují celodenní ošetřovatelskou péči, ale nejsou již v přímém ohrožení života. To zahrnuje i pacienty respektive klienty seniory se sníženou schopností pohybu a samostatnosti. Oddělení následné péče také částečně nahrazuje hospicovou péči pro pacienty v terminálních stádiích nemocí. Celkově má toto hlavní oddělení 56 lůžek.

Nejen lůžka, ale také ambulance

Mimo lůžkové části následné péče disponuje nemocnice Dačice také oddělením cévní chirurgie. Funguje dílem jako ambulantní a dílem využívá vlastních 16 lůžek. Jako komplement slouží nemocnici vlastní RTG a oddělení klinické biochemie, neboli laboratoř.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·