Nemocnice Frýdlant


Kontakty

Telefon: +420 482 369 111

Mail: nemocnice@nemfry.cz

Adresa: V úvoze 860, 46401 Frýdlant


Zvětšit mapu

O nemocnic Frýdlant

Historie nemocnice Frýdlant sahá až do začátku 20. století. Již v roce 1902 byla založena jako Všeobecná veřejná okresní nemocnice císaře Františka Josefa I. Hned od počátku disponoval ústav vlastní chirurgií, internou a porodnickým oddělením. Od té doby funguje nemocnice nepřetržitě. Po převratu byla v roce 1991 privatizována. Několikrát změnila vlastníka a nyní ji provozuje holding Euroclinicum. Nemocnice je držitelem dvou certifikátů ISO, které dokládají kvalitu péče, organizace a technického zabezpečení.

Nemocnice se dělí na tři pavilony, jež odpovídají třem budovám, v nichž nemocnice sídlí. V hlavní budově nalezneme oddělení následní péče, oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče, rehabilitace včetně elektroléčby a ředitelství nemocnice. V nově postaveném moderním pavilonu sídlí jádro frýdlantských oddělení: chirurgie, interna, vlastní laboratoř na testování vzorků krve a radiodiagnostické oddělení, známé více pod zkratkou RTG. Posledním pavilonem je nově rekonstruovaná část nemocnice, která hostí jediné oddělení – gynekologii, která však od roku 2013 omezuje své působení na jednodušší zákroky.

Certifikace

Nemocnice Frýdlant pravidelně každý rok podstupuje auditní řízení nezávislou hodnotící společností, která hodnotí, jak si nemocnice vede a jestli si zaslouží udržení certifikace ISO. Tu zatím nemocnice drží ve dvou oblastech, a to systému řízení kvality a systému environmentálního managementu, oba v oblasti léčby, diagnostiky, ošetřovatelské péče a technického zabezpečení. Usilování o obnovu certifikátu vede každé takové zařízení k průběžné práci, zlepšování a kontroly. Dohromady to dlouhodobě zlepšuje kvalitu služeb a navíc minimalizuje možnost nehod, omylů a nedorozumění.

Nemocnice také disponuje akreditací ministerstva zdravotnictví ke specializačnímu vzdělávání lékařů, známému lépe jako atestace. Zatím si jej drží v oborech chirurgie, interna, anesteziologie a resuscitace, ale pro školení gynekologů o tuto akreditaci v roce 2013 přišlo.

Dostupnost

Návštěvy v nemocnici jsou doporučeny od 15:00 do 17:00 ve všední dny a o hodinu déle od 14:00 do 17:00 o víkendech. Slůvko doporučeny ponechává klientům a především jejich příbuzným možnost domluvit si s lékaři individuální návštěvní režim. Nemocnice Frýdlant leží v nádherném městečku severně od Liberce v klidném prostředí obklopeném lesy. Nedaleko nemocnice stojí frýdlantský hrad a zámek s impozantním nádvořím, kde se konají nejrůznější kulturní akce. Jednou z nich, která město proslavila mezi muzikanty po celé zemi, je letní jazzová dílna Karla Velebného konající se vždy v srpnu. Tou dobou se do Frýdlantu sjedou z celé republiky desítky a stovky jazzmanů, aby se po celý týden oddávali improvizaci a vzájemnému poznávání. Nikdo z nich zatím naštěstí ve frýdlantské nemocnici neskončil.

 

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·