Nemocnice Jablonec nad Nisou


Nemocnice Jablonec nad Nisou

Kontakty

Telefon: +420 483 345 111

Mail: nemjbc@nemjbc.cz

Adresa: Nemocniční 15, 466 60 Jablonec nad Nisou


Zvětšit mapu

Nemocnice Jablonec nad Nisou – info

V malebných Jizerských horách leží nemocnice Jablonec nad Nisou. Čísla mluví za vše, přes 300 akutních lůžek, téměř 70 lůžek následné péče, nemocnice, kterou ročně projde na 15000 pacientů. Veřejná příspěvková organizace si zakládá na vysoké úrovni péče potvrzené získanou akreditací spojené akreditační komise, ale také na otevřenosti – zveřejňuje například již od roku 2008 všechny velké nákupy a výběrová řízení, která jim předcházela. Jablonecká nemocnice patří k těm větším a specializuje se na klasickou nemocniční péči, která vyžaduje hospitalizaci. Jádrem poskytovaných služeb jsou proto lůžková oddělení.

Najdeme zde stálice nemocniční scény jako jsou interna, chirurgické oddělení, gynekologicko-porodnické oddělení, ortopedie nebo gastroenterologie a pediatrické oddělení. Tyto oddělení tvoří nedílnou součást a základ mnoha nemocnic v zemi. Jablonecká nemocnice je výjimečná několika dalšími odděleními, která jinde tak často nenajdete. Mezi ně se řadí plastická chirurgie. Tato ambulance se specializuje jak na drobné kosmetické zákroky, ale také na větší operace, typicky redukční operace prsu. Co by čtenář možná na této ambulanci nehledal, je navíc prevence rakoviny prsu, neboť plastická chirurgie v Jablonci funguje také jako mamologická poradna.

Další speciální oddělení

V českých nemocnicích často vidíme vedle sebe oddělení gastroenterologie a interny. Úzce spolu souvisí a nemocnice Jablonec disponuje ještě ambulancí, která na tato dvě oddělení navazuje. Je to bariatrická poradna, kam docházejí pacienti s „morbidní obezitou“. To jsou takoví, kteří mají body mass index (BMI) vyšší, něž 35 a jejich hmotnost již akutně ohrožuje ostatní tělesné systémy jako například pohybové ústrojí. S vnitřními problémy člověka se také utkávají lékaři na urologickém oddělení.

Těžší onemocnění léčí onkologické oddělení. Pacienti s onkologickými onemocněními zde mohou dostat chemoterapii, imunoterapii i podpůrnou léčbu. Vyléčení pacienti sem docházejí na kontroly a oddělení spolupracuje také s tanvaldskou nemocnicí a terénních pracovišť. Onkologické oddělení zpracovává také národní onkologický registr. Kromě zbývajících podpůrných zařízení, jakými jsou RTG, zdravotnická záchranná služba nebo biochemická a hematologická laboratoř, je třeba u nemocnice Jablonec nad Nisou zmínit také paliativní hospicovou péči, kterou zajišťuje hospic sv. Zdislavy. I tím je jablonecká nemocnice výjimečná.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·