Nemocnice Jihlava


Kontakty

Telefon: +420 567 157 111

Mail: podatelna@nemji.cz

Adresa: Vrchlického 59, 586 33 Jihlava


Zvětšit mapu

Krajská nemocnice Jihlava

Krajská nemocnice Jihlava je ústřední nemocnicí krajského formátu pro kraj Vysočina. Proto poskytuje široké spektrum zdravotní základní ambulantní a lůžkové péče, ale také specializovanou diagnostiku, prevenci a zajišťuje i výdej léků a související lékárenskou činnost. Součástí takto rozsáhlé nemocnice je i vlastní vědecká a vzdělávací činnost. V praxi to znamená, že se v Jihlavě zkoušejí účinky léčiv, provádí se tam testy zdravotnické techniky apod. Vzdělávání se zaměřuje nejen na lékařský personál, ale také na studenty z řad vysokoškoláků i absolventy při jejich cestou za atestacemi.

Oddělení se v jihlavské nemocnici rozdělují na ta chirurgická, interní (nebo také nechirurgická) a komplementy. Chirurgická oddělení léčí nemoci obecně manuálně nebo pomocí nástrojů. Jde tedy přímo o napravování nepravostí v lidském těle především fyzicky, nikoliv například pomocí léků. V jihlavské nemocnici je základním kamenem chirurgických oddělení samozřejmě samotná chirurgie. O jejím rozsahu svědčí, že disponuje celkem 82 lůžky a pracuje tam 18 lékařů! O úrazy se stará oddělení traumatologie, dále mezi chirurgickými obory najdeme ortopedii, kde léčí pohybový aparát, oční oddělení, urologii, nosní, ušní a krční (otorinolaryngologii, ORL), ale také gynekologicko-porodnické oddělení a samozřejmě akutní anesteziologicko-resuscitační oddělení.

Další obory

Druhým velkým okruhem specializací, které nemocnice Jihlava nabízí, jsou okruhy interní péče. Ta se obecně stará o nemoci vnitřních orgánů u dospělých pacientů. To samozřejmě není úplně vyčerpávající popis. Když je lékař internista na stopě nějakému onemocnění, které přesahuje rámec vnitřních orgánů, samozřejmě se tam nezastaví. U dětských pacientů se celkovým zdravotním stavem zabývají na oddělení pediatrie, které přebírá své malé pacienty do péče hned po porodu od sousedního gynekologicko-porodnického oddělení.

Mezi klasická interní oddělení patří například kardiologie, kde léčí nemocná srdce, kožní s podobory korektivní dermatologie, poradna pro akné, poradna pro bércové vředy, lymfologie pro lymfodrenážní masáže a kosmetologie. Dále onkologické oddělení, specializující se na onemocnění způsobená nádory. K léčbě přímo vnitřních orgánů se specializuje plicní oddělení a spíše celkový pohled zprostředkovává infekční oddělení. Součástí interní části nemocnice Jihlava je také rehabilitace a péče o dlouhodobě nemocné.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·