Nemocnice Krnov


Kontakty

Telefon: +420 554 690 111

Mail: sekretariat@szzkrnov.cz

Adresa: I . P. Pavlova 9, 794 01 Krnov

Návštěvní hodiny:

15:00 – 16:30

13:00 – 16:30 (víkendy a svátky)


Zvětšit mapu

Nemocnice Krnov

Přímo na polských hranicích leží krnovská nemocnice. Celým názvem Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, ověnčené mnoha akreditacemi a diplomy včetně akreditace Spojené akreditační komise a certifikátu „Baby friendly“ za splnění všech deseti doporučení Světové zdravotnické organizace k podpoře kojení. Nemocnice Krnov má dokonce i vlastního ombudsmana, MUDr. Ivana Pavláka, za nímž může kdokoliv z pacientů i pracovníků přijít se svým problémem, který se mu v nemocnici přihodil. Historie krnovské nemocnice se píše již více než sto let, od roku 1912. Díky své poloze přímo na hranicích patří do spádové oblasti nemocnice také nemalá část přilehlých polských obcí a mnoho polských pacientů se léčí právě tady.

Co v Krnově najdete

Jádro nemocnice tvoří její lůžková oddělení v čele se sedmi lůžky anesteziologického a resuscitačního oddělení (známého více jako ARO). V rámci ARO pracuje také ambulance pro léčbu chronické bolesti. Základním oddělením je interna se šedesáti lůžky rozdělenými napůl mezi může a ženy plus navíc pět lůžek jednotky intenzívní péče (JIP). Pod vedením primáře MUDr. Gřeška se zde léčí kardiovaskulární, metabolické, endokrinologické nebo gastroenterologické nemoci. Pod internu navíc spadají některé příbuzné ambulance, například endoskopická ambulance provádějící mimo ambulantní péče také dvaceti čtyř hodinovou příslužbu, nebo alergologie.

Dalším klíčovým oddělením je samozřejmě chirurgie. Disponuje čtyřiceti osmi lůžky a k nim s deseti lůžky JIP. Jako jedno z mála zařízení v moravskoslezském kraji je krnovská chirurgie držitelem akreditace Ministerstva zdravotnictví a může tedy školit mladé lékaře a připravovat je na atestaci. Pod chirurgii dále spadají některé ambulance. Mezi nimi například cévní poradna, traumatologie, plastická chirurgie nebo mamologická poradna pro prevenci rakoviny prsu. K dalším ambulancím patří například otorinolaryngologie, neboli usní nosní krční (ORL), oční centrum, nebo klinická onkologie. Jako u všech nemocnic okresního formátu patří k činnosti nemocnice také péče o dlouhodobě nemocné a pacienty s následky po těžkých nemocech nebo úrazech.

© 2021 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena | Autor na Google+ Jiří Stibor
Doporučujeme: ·