Nemocnice Městec Králové


Nemocnice Městec Králové

Kontakty

Telefon: +420 325 643 271

Mail: reditel@nemmk.cz

Adresa: Prezidenta Beneše 343, 289 03 Městec Králové


Zobrazit místo Městská nemocnice Městec Králové a.s. na větší mapě

Nemocnice Městec Králové

Již více než sto let existuje nemocnice Městec Králové. Od svého uvedení do provozu v roce 1898 nepřetržitě slouží svým pacientům a klientům. Za tu dobu prošla několika změnami, většinou se rozšiřovala, jen naposledy v rámci restrukturalizace lůžkového fondu v roce 1998 jí byly odebrány dětské a porodnicko-gynekologické oddělení. Jak tedy vypadá nemocnice dnes?

Městecká nemocnice nabízí hned několik klasických lůžkových oddělení. K přednostem nemocnice patří, že disponuje akutní a resuscitační péčí, které zajišťují oddělení ARO, NIP a MOJIP. Poskytují akutní péči a anestezii na 10 moderních lůžkách umístěných po dvou v pěti klimatizovaných skleněných boxech. Standardní výbavu tvoří chirurgické a interní oddělení, která mají dohromady 44 lůžek a nabízejí zákroky ve svých odbornostech odpovídající běžnému rozsahu. Jako u všech menších nemocnic platí, že na speciální vyšetření a zákroky jsou pacienti odesíláni do větších nemocnic, obvykle v krajských městech.

Ambulance a další

Zbylých 130 lůžek je disponováno pro oddělení následné péče, kde se zdravotnický personál stará o chronicky nemocné, klienty po těžkých operacích, kteří již sice nepotřebují akutní péči, ale zároveň nejsou ještě schopni vrátit se do samostatného života. Oddělení následné péče je rozděleno do pěti stanic, z nichž každá má vlastní personál. V rámci tohoto oddělení je také zařazena rehabilitační služba.

Kromě ambulancí, jejichž činnost se kryje s lůžkovými odděleními, najdeme v nemocnici Městec Králové také následující ordinace. Diabetologická ambulance pro sledování a léčbu cukrovky a přidružených komplikací, poměrně výjimečná endokrinologická poradna, dále alergologie, kardiologie, ortopedická ambulance, poradna hojení chronických ran, proktologická poradna nebo cévní ambulance.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·