Nemocnice Na Bulovce


Kontakty

Telefon: +420 266 08 1111

Mail: info@bulovka.cz

Adresa: Budínova 67/2, 180 81 Praha 8 – Libeň

Nemocnice na Bulovce

Pražská nemocnice Na Bulovce leží na pravém břehu Vltavy, nedaleko místa, kde byl spáchán atentát na řísškého protektora Reinhardta Heydricha. Z její polohy vyplývá i spádová oblast severních částí hlavního města, tedy Prahy 8 a 9. Demografická situace nahrává rozvoji nemocnice, neboť město se na sever rozšiřuje a některá další zdravotnická zařízení omezují svou kapacitu. Na nedostatek pacientů si Na Bulovce tedy stěžovat nemůžou.

Nemocnice na Bulovce je vyhledávaným zařízením nejen v Praze, ale i v celé republice. Kromě dobré pověsti místních lékařů to má jistě na svědomí i prostředí nemocnice. Její pozemek totiž leží na skalní vyvýšenině a jeho členitý a zelený charakter a dobrý výhled na město umocňují příjemné prostředí i v tak pochmourném místě, jakým je nemocnice. Nemocnice na Bulovce je mimo jiné také fakultní nemocnicí.

Co najdeme Na Bulovce

Název Bulovka patřil před nemocnicí právě zmíněnému návrší, které kdysi patřilo hraběti Bulle a jehož počeštěné jméno onomu místu Pražané dali. Na Bulovce najdeme řadu běžných i méně běžných oborů. Protože jde o větší nemocnici, setkáváme se zde častěji s klinikami, než s odděleními. Krom těch běžných, jakými jsou chirurgie, interna nebo porodnice, nelezneme Na Bulovce také celou řadu klinických oddělení, kde se školí a pracují lékaři a lékárnící v oborech farmacie, mikrobiologie nebo psychologie. Specialitou je také oddělení dětské traumatologie, nebo přidružené slatinné lázně.

 

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·