Nemocnice Na Homolce


Kontakty

Telefon: +420 257 271 111

Mail: hospital@homolka.cz

Adresa: Roentgenova 2/37, 150 30 Praha 5


Zvětšit mapu

Nemocnice Na Homolce

Nad Prahou na kopci zvaném Homolka v sousedství klidných a zelených městských částí Břevnova, Ladronky, Motole a Císařky leží nemocnice Na Homolce. Tradičně a dlouhodobě se specializuje na léčbu kardiovaskulárních, neurochirurgických a neurologických onemocnění. To zahrnuje především péči o klienty s nemocemi srdce a cév, poraněním mozku, míchy a páteře. Nemocnice na Homolce se pyšní tím, že poskytuje komplexní moderní a klinicky ověřenou diagnosticku a léčbu, na té nejvyšší úrovni dostupné v našem západním světě v rámci západní medicíny. Mimo toto hlavní zaměření nabízí samozřejmě nemocnice ještě doplňkové interní a chirurgické obory a laboratoře se širokým záběrem.

Sanatorium pro „papaláše

Nemocnice Na Homolce patří k nejmladším nemocnicím v České republice a vymyká se klasickému příběhu běžné české nemocnice. Byla totiž postavena teprve ve druhé polovině osmdesátých let 20. století, a to k poměrně netradičnímu účelu. Měla totiž sloužit jako výlučné sanatorium pro léčbu komunistických funkcionářů. K tomuto účelu byla také vybavena obecnými vyšetřovnami se zaměřením na vnitřní choroby a rehabilitaci (včetně bazénu). Nemocnice byla otevřena v červenci 1989 a komunističtí předáci si ji věru neužili.

Nedlouho po listopadovém převratu bylo rozhodnuto, že zbrusu nový ústav bude otevřen veřejnosti a dostane do vínku dva obory, které mu zůstaly dodnes: neurologii a kardiologii (plus chirurgické invazivní součásti těchto oborů). Vybavení sice novému účelu přímo neodpovídalo a co více, chyběli špičkoví odborníci, kteří by nemocnici mohli pomoci v dosažení kýženého standardu. Dnes, třicet let od započetí stavby nemocniční budovy v roce 1984, se dá říci, že cíl byl naplněn a nemocnice Na Homolce platí za špičkové zařízení svého druhu nejen v ČR.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·