Nemocnice Ostrov nad Ohří


Kontakty

Telefon: +420 800 251 251

Mail: recepce@nemostrov.cz

Adresa: U nemocnice 1161, 363 01 Ostrov


Zvětšit mapu

Nemocnice Ostrov nad Ohří

Nemocnice Ostrov nad Ohří vznikla na poměry českých nemocnic poměrně nedávno. Stavba totiž začala až v roce 1957 a zařízení bylo předáno teprve v roce 1961. Z toho také můžeme snadno uhodnout, co za založením nemocnice stálo. Žádné zakládací dekrety vážených měšťanů, ani panské vrchnosti, ale potřeby pracujícího lidu v nedalekých jáchymovských dolech. Tak vznikla moderní a poměrně nadčasová stavba monoblokové ostrovské nemocnice. Původní kapacita 600 lůžek počítala s léčbou jako na běžícím pásu a téměř ve vojenských podmínkách. Proto při nynějším stavu 300 lůžek, je v nemocnici dostatek místa na všechna potřebná oddělení, administrativu i příjemnou kavárnu a především – na zákaznicky orientovanou péči. Hned v areálu nemocnice je navíc Sportpark, kde najdete venkovní hřiště s lezeckou stěnou, dětské prolézačky, vzduchovou trampolínu nebo lanové centrum.

Co v Ostrově vyléčí?

Nemocnice Ostrov nad Ohří disponuje běžnými odděleními, která najdeme ve všech nemocnicích této velikosti. Předně jsou to chirurgie a interna, a to jak ve formě ambulance, tak i jako lůžkové oddělení. Podobné je to i s odděleními rehabilitace, kde se snaží vrátit tělu po prošlé chorobě jeho původní schopnosti, následná intenzívní péče, kde se doléčují akutní stavy a tak zvaný DIOP, neboli oddělení následné intenzívní ošetřovatelské péče. Pod tím se, jako v jiných zařízeních, skrývá péče o dlouhodobě nemocné a rehabilitace po vážných onemocnění s trvalými, nebo vážnými a dlouhodobými následky.

Čím je ostrovská nemocnice výjimečná. Jistě je to individuální a klientský přístup k pacientům. Jak již jsme zmínili, také prostředí na kraji města vybudovaného v 50. a 60. letech z velké části na zelené louce podle představ socialistických architektů a urbanistů, výjimečná architektura vlastní budovy, a nesmíme také opomenout blízkost Karlovým Varům, vzdálených jen asi 12 km. Nemocnice také disponuje gynekologicko-porodnickým oddělením, navazujícím oddělením dětským a novorozeneckým. Co běžně jidne nenajdeme, je psychiatrické a psychoterapeutické oddělení s 25 lůžky.

© 2022 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena | Autor na Google+ Jiří Stibor
Doporučujeme: ·