Nemocnice Podlesí – Třinec


Kontakty

Telefon: +420 800 177 323 (bezplatně); +420 558 304 111
Adresa: Konská 453, 739 61 Třinec

Zvětšit mapu

Nemocnice Podlesí – Špičková péče

Nemocnice Podlesí Třinec se specializuje na špičkovou péči v oblasti kardiovaskulárních chorob. Úhelným kamenem léčby v Třinci jsou co nejméně invazivní metody a katetrizační léčba. Nemocnice je součástí sítě kardiovaskulárních center ministerstva zdravotnictví a má ambice stát mezi nejlepšími zařízeními svého druhu jak v ČR, tak i za hranicemi v širším středoevropském regionu.

V nemocnici funguje systém dlouhodobého zlepšování kvality. Intenzivně se pracuje na hledání a odstraňování rizikových míst ve všech léčebných i servisních procesech. Také personál je veden k tomu, aby se snažil hledat úzká místa a předvídat možná rizika a systematicky jim předcházet. Nemocnice Podlesí opakovaně žádá a absolvuje řízení o akreditaci nezávislou hodnotící Spojenou akreditační komisí.

Oddělení se srdcem

Jak bylo napsáno výše, Nemocnice Podlesí se specializuje na léčbu srdce. Proto také většina oddělení nese ve svém názvu některou z variant slova kardio. Samotné kardiocentrum se dělí na kardiologické oddělení a kardiochirurgické oddělení. Centrum vzniklo v roce 2000 a zaměřuje se na léčbu pacientů s chorobou ischemickou (angina pectoris, infarkt myokardu), vadami chlopní, arytmiemi nebo srdečními nádory. Jako špičkové lékařské zařízení, které získalo atestaci ministerstva zdravotnictví a drží tak status Komplexního kardiovaskulárního centra, udržuje nemocnice Podlesí neustálé vzdělávání vlastních lékařů a pořádá každý rok odborné semináře.

Vedoucím kardiovaskulárního centra je MUDr. Marian Branny. V rámci kardiologického oddělení pacienti podstupují především vyšetření, diagnostiku a klasickou intervenční katetrizační léčbu. K tomu slouží dohromady sedm operačních sálů, kde se provádí typicky čtyři operace denně! Kardiochirurgické oddělení provádí operace s veškerými srdečními implantáty a na prakticky všech částech srdce. Pro spádovou oblast nejvýchodnějšího cípu naší republiky umožňuje srdeční oddělení výrazné snížení čekacích dob a zajišťuje také akutní operace ve spolupráci s leteckou vrtulníkovou přepravou pacientů.

Nemoci z povolání

Kromě specializace ne srdeční choroby najdeme ve třinecké nemocnici Podlesí také další oddělení. Nechybí interna, chirurgie, anesteziologie a rehabilitace. Mezi opravdové perly místní nemocnice ale patří oddělení pro nemoci z povolání. Zde se lékaři pod vedením primářky MUDr. Marie Bartnické věnují pacientům s chronickými zdravotními obtížemi způsobenými dlouhodobým namáháním v neergonomických pracovních úkonech. Zvlášť pro severní Moravu platí, že zde mnoho lidí pracuje v těžkém průmyslu, kde jsou jejich organismy vystavovány vyšší zátěži, než je v populaci běžné.

Takové nemoci často nejsou smrtelně nebezpečné a mnohdy ani nezkracují život nemocného, mohou ale velmi nepříjemně zasáhnout jeho další pracovní vyhlídky. O co jde? Nejčastěji se lékaři oddělení nemocí z povolání setkávají s alergiemi, kožních onemocnění způsobených manipulací s nebezpečnými chemickými látkami. Pacienty ale také trápí artróza, traumatická vasoneuróza, cévní onemocnění způsobené prací s vibračními přístroji nebo onemocnění nervů v rukách z dlouhodobé těžké fyzické práce.

V areálu nemocnice je také k dispozici lékárna ale také oddělení rehabilitací, které se jako celá nemocnice specializuje na pacienty nemocemi srdce a hlavně na ty, kteří již podstoupili operaci a potřebují rekonvalescenci. K dispozici je tu bazén pro hydroterapii, elektroterapie a individuální i skupinová cvičení apod.

© 2023 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena | Autor na Google+ Jiří Stibor
Doporučujeme: ·