Nemocnice Říčany


Kontakty

Telefon: +420 725 007 990 (call centrum); +420 323 627 511

Mail: hospital@nemocnice-ricany.cz

Adresa: Smiřických 315/26, 251 01 Říčany


Zvětšit mapu

Soukromá nemocnice Říčany

Na samém okraji Prahy, ale už ve středočeském kraji, leží nemocnice Říčany. Je to menší zařízení se spádovou oblastí města Říčan, které ale také stahuje pacienty z přilehlých okrajových částí Prahy. Podle zpětné vazby pacientů i externích lékařů, kteří do říčanské nemocnice dojíždějí, vládne v zařízení přátelská atmosféra a všichni se tu cítí dobře. Možná je to tím, že v malé nemocnici není tak obtížné udržet osobní přístup a přátelskou atmosféru, jako ve velkých krajských nebo fakultních nemocnicích.

Vstřícný postoj orientovaný na zákazníka, klienta respektive pacienta je vidět v objednacích postupech, kdy nemocný člověk se může k operaci objednat přímo telefonicky nebo emailem. Nemocnice pak slibuje krátkou čekací dobu a vstřícný postoj.

Oddělení říčanské nemocnice

Jak již zaznělo, nemocnice Říčany je malé zařízení a disponuje jen několika málo lůžkovými odděleními. Předně je to jednodenní chirurgie. Klasicky i laparoskopicky zde operují celou řadu obtíží, a to ve velmi krátké době. Myšlenkou jednodenního oddělení je, aby pacient pobyl v nemocnici co nejméně a snížila se tak pravděpodobnost komplikací z nemocničního prostředí. Domácí ošetření je také většinou příjemnější, než hospitalizace. Takhle je klient napřed vyšetřen primářem a když pak nastupuje do nemocnice, podstoupí jen anesteziologické vyšetření a ihned je operován. Podle pooperačního stavu pak odchází do jednoho až tří dnů.

Druhým lůžkovým oddělením je interna a nakonec i oddělení následné péče, které supluje funkci LDN, takže přijímá především pacienty po těžkých operacích nebo při nemocech s velmi těžkým průběhem, kteří nejsou schopni samostatného života a jsou odkázáni na pomoc druhých. Cílem oddělení ale není, nebo by nemělo být, tyto pacienty zde „uklidit“, ale naopak rehabilitací je vrátit do běžného života. Dále ještě v nemocnici najdeme kromě běžného komplementu – RTG a biochemické laboratoře – tyto ambulance: všeobecnou chirurgii a onkochirurgii trávicího traktu MUDr. Robina Strnada, Ph.D., který působí jako zástupce přednosty chirurgické kliniky v Thomayerově nemocnici, neurologická ambulance, diabetologie, gastroenterologie, ortopedie a urologie. Také všechna lůžková oddělení mají své ambulance.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·