Nemocnice Sušice


Kontakty

Telefon: +420 376 530 100, +420 376 530 110

Mail: info@nemocnice-susice.cz

Adresa: Pod Nemocnicí 116, 342 01 Sušice


Zvětšit mapu

Nemocnice na Otavě

Na řece Otavě, v bráně do Šumavy, ve městě Sušice proslavené světoznámými zápalkami SOLO se nachází obecně prospěšná společnost nemocnice Sušice. Vedle chirurgie a interny nabízí také gynekologické oddělení a péči o dětské pacienty. Léčení má v Sušici dlouhou tradici, která se datuje až do 14. století, kdy byl měšťany založen špitál s kaplí sv. Alžběty.

Opravdu moderní nemocnici ale město získalo teprve na sklonku devatenáctého století v C. a k. veřejné nemocnici Františka Josefa I. Spolu s později přistaveným infekčním pavilonem měla kapacitu dvaašedesáti lůžek a vlastní kompletní zázemí včetně zahrad a vodovodu. Během 20. století se nemocnice dále rozrůstala až nyní zajišťuje spádovou oblast o přibližně 40 000 lidech a o rozloze více než 1 800 km2. Protože tato spádová oblast je z velké části rekreační, pociťují v sušické nemocnici výkyvy poptávky po zdravotnických službách spolu s kolísáním turistické sezony.

Klasická oddělení

Nemocnice Sušice patří k běžným menším nemocnicím, které zabezpečují jen základní péči těch nejfrekventovanějších oddělení a specializované nebo závažnější případy vyžadující delší a intenzívnější léčbu odesílají do okresních nemocnic v Klatovech a Strakonicích nebo pak podle potřeby do Plzně či Českých Budějovic. Co tedy v Sušici najdeme. Nesmí chybět chirurgie, interna a mezioborová JIP (jednotka intenzívní péče). Mezioborová proto, že zajišťuje své služby všem ostatním oddělením podle potřeby.

I přesto, že v nemocnici dále najdeme gynekologické oddělení a oddělení péče o dětské pacienty, nebo dětské oddělení, neprovádí se zde porody, v Sušici není porodnice. Dětské oddělení přijímá pacienty až od jednoho roku věku a gynekologické oddělení provádí především chirurgické zákroky menšího a většího rozsahu a nabízí ambulantní i hospitalizační péči. Poslední, ale neméně důležité je oddělení následné péče. Tam jsou hospitalizováni pacienti, kteří již nepotřebují akutní péči jiného oddělení, ale jejich stav pořád ještě vyžaduje stálý lékařský dohled.

Ambulance

Nabídka ambulantních vyšetření v podstatě kopíruje lůžková oddělení. Každé z nich má svou vlastní ambulanci, kde provádí zákroky, které nevyžadují hospitalizaci. Najdeme tu tedy opět chirurgii, internu, gynekologii a dětskou ambulanci, včetně alergologie, kde se léčí děti z tolik rozšířených alergií. Pod ambulance patří také rehabilitace. Nabízí širokou škálu cvičebních metod od kojenců až po seniory. Mezi nimi například známou a hojně používanou Vojtovu metodu, cvičení podle Ludmily Mojžíšové pro podporu plodnosti u žen, kineziologický rozbor a další mobilizační cvičení.

Zajímavostí sušické nemocnice je přítomnost praktických lékařů, a to jak pro dospělé, tak pro děti. Jejich ordinace se nacházejí přímo v budově nemocnice. Mimo standardní léčebná oddělení disponuje nemocnice také obvyklými podpůrnými sekcemi, oddělením klinické biochemie a hematologie pro rozbor odebraných vzorků a vlastním radiodiagnostickým oddělením RTG.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·