Nemocnice Tanvald – Tanvaldská nemocnice


Kontakty

  • telefon: +420 483 367 311
  • Mail: dagmar.kebrdlova@nemtnv.cz
  • Adresa: Nemocniční 287, 468 41 Tanvald


Zvětšit mapu

Tanvaldská nemocnice v podhůří

Na pomezí dvou českých hor – Jizerských a Krkonoš – ve městě Tanvald se nachází nemocnice ze skupiny VAMED Mediterra. Areál leží hned vedle lesa, což ve spojení s horským čerstvým vzduchem zajišťuje ty nejlepší podmínky pro rekonvalescenci z jakýchkoli zdravotních problémů. Ať už na lůžkovém oddělení, nebo při ambulantních zákrocích, nemocnice Tanvald nabízí špičkové služby v příjemném prostředí.

Oddělení

V tanvaldské nemocnici je více péče poskytováno ambulantně, tedy bez nutnosti trávit v nemocnici zbytečně moc času. Ambulantní oddělení jsou chirurgie, pod vedením MUDr. Anatolije Falese, interna, kardiologie, diabetologie, gastroenterologie, fyzioterapie s rozsáhlou nabídkou tradičních i netradičních opravných prostředků na záda i pohybové ústrojí, rentgen, laboratoř klinické biochemie a hematologie a samozřejmě nesmí chybět pohotovost s provozem sedm dní v týdnů.

Když jsou problémy vážnější a je třeba hospitalizace, nemocnice Tanvald nabízí také lůžková oddělení. Největší pozornost věnuje tanvaldská nemocnice akutní a dlouhodobé intenzívní péči. Jednotka intenzivní péče a oddělení následná intenzivní péče ve spolupráci pečují o ty nejvážnější a nejakutnější případy, které sem mnohdy v nejvyšším nebezpečí přiváží horská záchranná služba z nedalekých horských středisek v obou blízkých horách. Primář MUDr. Roman Veselý vede své oddělení se třemi plně vybavenými lůžky se všemi potřebnými přístroji, monitory a třeba přesnými dávkovači léků. Na intenzívní péči přímo navazují oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče a následné péče. Dohromady obě oddělení disponují téměř dvaceti lůžky.

Interna

Posledním a největším lůžkovým oddělením je interna. Disponuje osmnácti lůžky, aby mohla pod vedením MUDr. Josefa Poly poskytnout tu nejlepší péči o problémy spadající do oboru vnitřního lékařství. Patří sem zejména nemoci srdce a krevního oběhu, ale také plic, zažívacího traktu nebo ledvin. Také se zde léčí cukrovka a intoxikace. Interní oddělení také podle potřeby poskytuje lůžka pro ostatní oddělení, která pracují jen ambulantně. Můžeme tu proto nalézt také onkologické, psychiatrické nebo neurologicky nemocné pacienty.

Na pokojích je běžně samostatné sociální zařízení a za příplatek 10,- Kč také televize. Návštěvy jsou v celé nemocnici doporučovány v odpoledních hodinách od 14:00 do 16:30, ale po domluvě s ošetřujícími lékaři je možné přijít navštívit své příbuzné a známé i mimo tento čas. V nemocnici Tanvald lze také podstoupit doléčení zákroků provedených v některé z větších partnerských nemocnic, pokud je pak pacient blíže svému domovu a akutní péče již není potřeba. Spolupráce probíhá s libereckou i jabloneckou nemocnicí.

Svaly napraví fyzioterapie

Velmi široký záběr metod nabízí ambulantní oddělení fyzioterapie. Prvním okruhem je tak zvaná elektroterapie. V jejím rámci můžou klienti tanvaldské nemocnice podstoupit nápravu galvanizací, iontoferézou, magnetoterapií, ultrasonoterapií nebo elektro-lampou. Výjimečné je také nabízení kineziologie, rozboru jenž může pod vedením zkušeného terapeuta odhalit příčiny mnoha fyzických, ale i duševních bloků a problémů.

Těžištěm fyzioterapeutického oddělení je ale samozřejmě léčebná tělesná výchova. Na ni se mohou klienti hlásit individuálně, nebo mohou využít skupinových cvičení. Cvičí se zde metody takových jmen jako Schroth, Klapp, Kenny, Brugger, McKenzie nebo věhlasná česká cvičitelka Mojžíšová. Mimo to ale také cvičení spirální dynamiky, respirační fyzioterapie, senzomotorická stimulace nebo škola zad a PNF. Personál ochotně poradí a zacvičí nejen klienta, ale také příbuzné, kteří pak mohou nemocného podporovat a lépe mu pomáhat v domácí léčbě.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·