Nemocnice Uherské Hradiště


Kontakty

Telefon: +420 572 529 111

Mail: nemuh@nemuh.cz

Adresa: J. E. Purkyně 365, 686 68 Uherské Hradiště

Návštěvní hodiny:

15:0017:00 ve všední dny

14:0016:00 o víkendech a svátcích

+ po dohodě s lékařem i mimo ně


Zvětšit mapu

Nemocnice Uherské Hradiště

Uherskohradišťská nemocnice vznikla na půdorysu bývalé vojenské nemocnice z první světové války, kam byli odváženi ranění z východní fronty. Pět let po válce, na jaře 1923, byly budovy předány tehdejší Moravskoslezské zemi, jedné ze čtyř částí meziválečného Československa, a o rok později byla nemocnice slavnostně otevřena. Od té doby přibývaly specializace a primariáty, v šedesátých letech byly vybudovány nová porodnice a ARO, v letech sedmdesátých pak vznikly technické komplementy sloužící dodnes.

Výjimečnou událostí byly katastrofální povodně v roce 1997, kdy musela být celá nemocnice Uherské Hradiště evakuována a několik pavilonů včetně všech sklepních prostor bylo zaplaveno. Škoda dosáhla dohromady téměř 47 milionů korun. Na darech a příspěvcích se však podařilo potřebnou částku vybrat a nemocnice byla do roka zcela zrekonstruována.

Oddělení uherskohradišťské nemocnice

Nemocnice Uherské Hradiště patří k větším zařízením okresního typu. Najdeme zde také tomu odpovídající – a větší, než obvyklé – množství oddělení. K základu patří samozřejmě akutní péče poskytovaná anesteziologicko-resuscitačním oddělením známějším pod zkratkou ARO. Hlavním kritériem pro příjem na ARO je selhání alespoň jedné ze základních životních funkcí, nebo opětovné nenabytí této/těchto funkcí po vážné nemoci nebo zákroku. Dalším tradičním oddělením je chirurgie. V jejím pavilonu pracují také urologické oddělení a ušní, nosní, krční.

Interna je rozdělena na dvě části označené římskými číslicemi I a II. V jejím rácmi fungují některé samostatné ambulance. Mezi nimi například kožní oddělení vyšetřující dermatovenerologické choroby, ale také včetně estetických zákroků. Nemocnice Uherské Hradiště má také svoji porodnici a dětské oddělení. K dalším ambulancím patří oční a neurologické oddělení nebo mamodiagnostické oddělení provádějící celorepublikový screening rakoviny prsu. Její primářkou je MUDr. Libuše Nabitá. Samostatný pavilon má ortopedie, v jejíchž prostorách pracuje navíc oddělení traumatologie, kam se dostávají pacienti s úrazy měkých i tvrdých tkání, tedy nejčastěji řeznými a tržnými ranami nebo zlomeninami.

© 2024 Seznam-nemocnic.cz. Všechna práva vyhrazena |
Doporučujeme: ·